سايه صبور

میلاد باسعادت مولود کعبه وروز پدر مبارک


برای میلاد بزرگ مردی چون  علی (ع) چه باید گفت.  او نشانی نورانی از توانایی های انسان است.

او مولود کعبه است ، بزرگی ببین تا کجاست  که مادری اجازه یافت فرزندش درخانه خدا متولد شود ، این نشان از چه دارد جز انتخاب شده از جانب حق .

فردا روز اوست، تولد پدری که پدر فرزندان ِ عالم است .

رجب ماه اوست.در برابر  عظمت این بزرگ مرد تاریخ بشریت باید تمام قد به احترام ایستاد و سپس سر تعظیم فرود آوردو سجده شُکر نیز

عظمت علی (ع) در واژه پدر عینیت می  یابد

چه خوش گفت استاد شهریار که آنچه میخواهم بگویم در این شعر زیبا نهفته است .


علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را

که به ماسوی فکندی همه سایه هما را

نــاشناسی کـه به تاریکـی شب

می بُرد شــامِ یتیمانِ عــرب

پادشاهی که به شب بْرقَع پوش

می کِشد بارِگدایان بردوش

دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین

به علی شناختم من بخدا قسم خدا را

بخــدا کـه در دو عـالم اثــر از فنــا نمانـد

چو علی گرفته باشد سُرِ چشمه بقا را

برو ای گدای مسکین در خانه علی زن

که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را

درجهانی همه شور و همه شَر

ها عُلیّّ بشرّ کَیفُ بشر

شَبرْوان مستِ وِلای تو علی

جانِ عالم به فدای تو علی

پدران عزیز روزتان مبارک

مبادا آسمان بی‌بال و پر بار
مبادا در زمین دیوار بی‌در

مبادا هیچ سقفی بی‌پرستو
مبادا هیچ بامی بی‌کبوتر
 

اینروزها که از سالگرد عروجش خیلی نگذشته است و مقارن شده است با روز پدر خیلی بیشتر از روزهای دیگر دلتنگش هستم . پدر عزیزم روحت شاد انشاءالله با مولا علی (ع) که همیشه عاشقش بودی و دردهایش اشک را به پهنای صورتت سرازیر میکرد ؛ محشور باشی و میهمان سفره اش . میدانم که روحت همواره مراقبم است و هیچگاه از روزی که رفته ای تنهایم نگذاشته ای میدانم همچون زمان حضور جسمی ات نوشته هایم را میخوانی پس اینگونه مینویسم :
پدر عزیزم روزت مبارک ، دوستت دارم ، برایم دعا کن که نیازمند دعایت هستم

 


   + مامانی هستی ص.آ. ; ٢:۱٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٥ تیر ۱۳۸٧
    پيام هاي ديگران ()

تشکر و قدردانی از مهربانانم

روزی فراموش نشدنی (9/4/87) در زندگیم

عزیزانم سلام

از اینکه جهت تشکر دیر خدمت رسیدم واقعا" معذرت میخواهم .
راستش روزِِ ِبعد از جلسه نقد وبلاگم و یا بقولی جشن تولدم جلسه ای در محل کار داشتم که بعد از جلسه بلافاصله به ترمینال رفته و از تهران خارج شدم بهمین دلیل نتوانستم از تک تک شما ،حضوری و کامنتی و یا در وبلاگم تشکر کنم .
امروز برگشتم .......
که بگویم : از نفر به نفر شما فرزندانم ، بغل   خواهران و برادرانم و کلیه عزیزانم که مرا شرمنده محبتهای خویش کردید سپاسگزاری میکنم .

از شما چند نفر خوبم که بوسیله پستِ پیک  برایم کارت تبریک و هدایایی نیز فرستادید صمیمانه تشکر میکنم ؛ مرا شرمنده کردید. خجالت

از سایر مهربانانی هم که قبل یا بعد از جلسه تلفنی و یا حضوری و یا بوسیله ایمیل و کامنت برایم پیغام داده و تبریک گفتند صمیمانه تشکر میکنم .( میدونم که این روزها هرکس به نوعی گرفتار زندگی خویش میباشد و شما عزیزانی که نتوانستید تشریف آورده و قدم بر چشمانم بگذارید ،درک میکنم )ودیگر اینکه  ؛ من هیچ توقعی از هیچکس  ندارم  جز اینکه از صمیم قلب همه شما رو دوست دارم .

گلهای باغ دلم: گلهای شما روحم را جلا داد و عطر باغ وجودتان را با همه ی قلبم احساس کردم ،  هدایایی که  برایم به ارمغان آوردید یک به یک خاطره ای شاد و زیبا در ذهنم به یادگار گذاشت . 
دخترم عاطفه  ، ای تمامی هستی ام با همه ی عشقی که به تو دارم تو را میبوسم و از تو بخاطر همه ی مهربانیهایت و پاکی و  صداقتت ممنونم . روز نقدنبودی اماتلفن کردی و یک دنیا حرف با همان چند کلمه گفتی (همه حاضرین در جلسه صدایت را میشنیدند و اشک شوق مرا می دیدند) و برای هدیه ات :  فیش مکه و ثبت نامم ممنونم ، این زیباترین هدیه ای بود که دریافت کردم چون خبر از میهمانی خانه خدا را برایم به ارمغان داشت . (اما راضی نبودم پا روی خواسته هایت بگذاری و چنین هزینه ای را متحمل شوینگران ) .

عزیزانم از همه تون ممنونم و دعا گویتان هستم .عزیزان حاضر درجلسه بازهم از همه محبتهاتون تشکرمیکنم ازاینکه حضورداشتیدو دل و جانم را شادکردید ممنونم .
برادرارجمندم استاد ابوالفضل درخشنده تخریبچی دوران - سید محسن شوریده ( برادر نورانی و بامحبتم)- پینکی (مریم دختر عزیزم که صمیمانه از زحمات و محبتهای همیشگی اش سپاسگزارم )- رویای نیمه تمام ( دخترک نازنین و پراحساسم )یک بهانه- قرآن ام پی تری( برادر ارجمندم و بهترین معلمم جناب آقای جوشقانی ) -دنیای سبز من(افسانه همیشه مهربان و دلسوزم )-مروارید عرفان (مهوشم ؛برگ سبز آرامشها) - خودم و خودت(نرگس ؛ خواهرم ،نور چشمم)- یکتا پرستان- قاتل حرفه ای( سینا مغز بادامم)- ستایشگر( مونس و آرامش شبهای دلتنگی ام )-طرفه نگارم ( نازنین و ماری همراهان  و همگامان و همدلان ِ دائمی ام ) -"دارالمجانین- یاس کبود"(زوج خوشبخت و دوست داشتنی من،دوفرزند با ایمانم )- و ... دیگر عزیزان و مهربانانم ،اسلام در اروپا-  سعادت بودن با آدم ها- سیب گندیده - گذشته های متمایل به حال- لاهوت- یا رقیه بنت الهدی (س)"عزیزان بی ادعایم - کسی نیستم- بی وطن-آبادانی اندیشه (خوبان نیک اندیشم )-  مستر خالی بند- سخنی از یک دوست- اشکستان(دلسوخته ام )-  چند نقطه نوشته ها-دلشدگان- درخت بی سایه- از خواب تا مرگ- وروجک های بیسواد-رجایی زمان- میدون مین- نم نم- دکتر کوچولو-- گروه بارانی ها (مهربانان ِ ناب ِ زمانه )- تنگ غروب(امید پسر همیشه مهربان و صبورم ،که هنوز هم کاکائوهای خوشمزه ای راکه برایم آورده بودی ، دارم میخورم نیشخند)-ققنوس-هنر دستی-از میان دل بیتاب- به خانه هنرمندان خوش آمدید- سینما روز- نقطه...سرخط -  و سایر عزیزانم آقایان  دکتر عباس فرجی(که برایم بسیار عزیزهم هستندو با تمام مشکلاتی که داشتند حضور بهم رسانیدند) - مهندس مهدی اسماعیل زاده - دکتر محمد دبیری - خانم مهندس رحمان پور یان (استادان و خوبانِ  همراه )- نازنین دخترعزیزم ( که با تمام مشکلات و بیمار ِ بدحالی که در منزل داشتند ،وصدالبته که دعا میکنیم خداوند به مادرمحترمه ایشان که دوست بسیار عزیزم هستند،شفای عاجل عنایت فرمایند)  رضا و محمود و محمد مهربانم که دقایقی را وقت گذاشتند و به دلیل گرفتاریهایشان عذر خواستند و رفتند و سایرین که اگر نامشان از قلم افتاده است ، امیدوارم عذر مرا بپذیرند.

 لبخند   عزیزمهربان،استاد ارجمند ، برادر و دوست و همراه ِ
همیشگی جناب آقای ابوالفضل درخشنده از تویی ، که  هرگز   محبتهای بیدریغت را از یاد نمی برم ، مهربانی که همواره گوشی شنوا برای درد دلهایم  و دلی بیتاب برای اشکهایم و زبانی آرام برای خاموش کردن آلامم داشتی و بانی ِ چنین مجلس خالصانه ای شده بودی ؛ صمیمانه سپاسگزاری میکنم و سعادت و سلامت و شادکامی را برایت آرزو دارم .

عاقبت همه شما بخیر باشد انشاء الله

   + مامانی هستی ص.آ. ; ۱:٤٦ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٥ تیر ۱۳۸٧
    پيام هاي ديگران ()

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس